Ödeme ve Teslimat


Ödeme

 

Buyuluhazine.com adresi üzerinden yapacağınız alışverişleri Kredi Kartı, Banka Havalesi ya da Kapıda Nakit Ödeme ile gerçekleştirebilirsiniz.


Ödeme adımında “Havale ile Ödeme Yap” seçimini yaparak ilgili IBAN numarasına sepet tutarını havale edip siparişe ait dekontu havale@buyuluhazine.com adresine göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir. Muhtemel sipariş iptali veya stok sorunları nedeniyle sipariş iptallerinde kredi kartınıza para iadesi yapılacaktır.


Siparişlerinizin olası sebeplerle iptali durumunda; ürün bedeli hesabınıza ve/veya kredi kartınıza iade edilir. Ancak, banka hesap bilgilerinizi ve/veya kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak Buyuluhazine.com’a bildirmeniz gerekmektedir. 


Söz konusu sistem herhangi bir sorun nedeni ile işlemi gerçekleştiremiyorsa ödeme sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir. 


Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır.


Ziyaretçimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen otomatik e-posta ile teyit edilmektedir. 

 

 

Teslimat

 

Teslimat hizmeti yalnızca Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını kapsamaktadır.


Ürünler tarafınıza anlaşmalı kargo firması tarafından ulaştırılacaktır.


“Ücretsiz Kargo” yazılı ürünlerde, kargo ücreti ürün bedeline dahildir. Ücretsiz kargo ibaresi bulunmayan ürünler için ekstra kargo ücreti talep edilir ve bu ücret, kredi kartı, havale veya kapıda ödeme ile peşin olarak alınmaktadır.


Buyuluhazine.com tarafından belirlenen ücretsiz kargo limitine ulaşılması durumunda, kargo ücreti Buyuluhazine.com tarafından karşılanmaktadır. Ücretsiz kargo limitini Buyuluhazine.com ilan etmek suretiyle istediği zaman değiştirebilir.


Kargo ücreti, anlaşma yapılan kargo şirketi tarafından belirlenmekte olup tüm Türkiye için 6,49 TL'dir.


Kargo şirketi tarafından yapılan ücret değişiklikleri sebebiyle kargo ücretleri ilan edilerek Buyuluhazine.com tarafından değiştirilebilir.


Her ayın ilk günü, farklı bir temaya ait sürpriz kutular için siparişler alınmaya başlanmakta, o ayın 25’ine kadar sipariş almaya devam edilmekte ve siparişlere ait kutular hazırlanarak o ayın son günü kargoya verilmektedir.


Son günün Pazar gününe denk gelmesi ya da resmî tatile denk gelmesi halinde kutular, sonraki ilk iş günü kargoya verilmektedir.


Siparişi alınan sürpriz kutular haricinde kalan ve stoku mevcut olan eski kutular ile diğer ürünler “Ertesi gün kargo” olarak belirtilmiştir. Bu ürünler, siparişinizin onaylandığı günün ertesi günü kargoya verilmektedir.


Ertesi gün kargo olmayan ürünler ise tedarikçi firmaların belirlediği ve yine ürün sayfalarında yer alan ortalama süreler içinde temin edilir ve tedarik süreci tamamlandıktan sonra adresinize teslim edilmek üzere kargoya verilmektedir.


Sürpriz kutu siparişi ile birlikte aldığınız ürünler sipariş notunda herhangi bir şey belirtilmemişse sürpriz kutu gönderim sürecindeki sürpriz kutu ile birlikte gönderilecektir.


Siparişiniz ile birlikte aldığınız diğer ürünleri sürpriz kutunuzu beklemeden almak istiyorsanız sipariş notunda belirtmeniz gerekmektedir. Ancak bu durumda eğer toplam siparişiniz ilan edilen ücretsiz kargo limiti ve üzeri ise kargolarınızdan erken gönderilmesini isteğiniz ürünler, alıcı ödemeli gönderilecek ve kargo firması tarafından kapıda kargo ücreti alınacaktır.


Ücretsiz kargo limiti altı alışverişlerde ise sürpriz kutunuza ait kargo ücreti sistem tarafından toplam ücretinize eklenecek; kargolarınızdan erken gönderilmesini isteğiniz ürünler ise alıcı ödemeli gönderilecek ve kargo firması tarafından kargo ücreti alınacaktır.


Eğer aboneliğiniz mevcut ise, aldığınız ürünler sipariş notunda herhangi bir şey belirtilmemişse ürünler takip eden sürpriz kutu gönderim sürecindeki sürpriz kutu ile birlikte gönderilecektir. Bu durumda ilave kargo ücreti ödenmeyecektir. Aldığınız ürünleri sürpriz kutunuzu beklemeden teslim almak istiyorsanız sipariş notunda belirtmeniz gerekmektedir. Ancak bu durumda erken gönderilmesini isteğiniz ürünler, alıcı ödemeli gönderilecek ve kargo firması tarafından kargo ücreti alınacaktır.


Ürünlerin teslimatı kargoya verildikten sonra kargo şirketinin hızına ve teslimat adresine göre 1-7 gün arasında sürmektedir.  Belirtilen teslimat süreleri, genellikle beklenen sürelerdir. Teslim süresi, indirim veya diğer promosyonlar sırasında daha uzun sürebilir.


Teslimatlar resmî tatiller hariç iş günleri yapılmaktadır.


Teslimat, müşteri tarafından beyan edilen adrese kargo şirketi tarafından teslim edilmektedir. Müşterinin beyan edilen adreste bulunamadığı durumlarda teslimat kargo firması tarafından şubeye geri götürülmektedir.


Kargonun şubeden teslim alınmaması durumunda ise Büyülü Hazine’ye iade edilmektedir.


Siparişinizin teslimatında gecikme yaşanmaması için iletişim bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz önem teşkil etmektedir. Teslimat bilgilerinin eksik ve hatalı girilmesi durumunda Buyuluhazine.com sorumluluk kabul etmemektedir.

  


Lütfen dikkat ediniz!

 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar olduğunu düşünüyorsanız kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız.


Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmektedir.


Ürün hasarlı ise: Hazırlamış olduğunuz tutanağı en kısa zamanda info@buyuluhazine.com mail adresine bildiriniz.


Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacağız. Bu e-posta içinde ürünü neden iade etmek istediğinizi kısaca açıklarsanız ürün ile ilgili çalışmalarımızda bize yardımcı olmuş olursunuz.

 


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun “Posta Gönderilerine İlişkin Güvenlik Tedbirlerine Yönelik Usul ve Esaslar” dokümanına buradan ulaşabilirsiniz.