Sıkça Sorulan Sorular

 

1-Sürpriz Kitap Kutularınızın hedef kitlesi kimlerdir?

Hedef kitlemiz tüm genç ve yetişkinleri kapsamaktadır. “Kitap okurken kitabı yaşamak istiyorum”; "Ben bir kitap kurduyum"; “Kitap okumayı alışkanlık edinmek istiyorum ama bir türlü yapamıyorum”; “Şimdi acaba hangi kitabı okusam bilemiyorum”; “Keşke Dünya’daki tüm kitapları okuyabilsem”; “Kafamı dağıtmaya ihtiyacım var”; “Kendime bir sürpriz yapasım var” ya da “Annemi/babamı/eşimi/sevgilimi/arkadaşımı vb. şaşırtmak ve mutlu etmek istiyorum” diyenler de Büyülü Hazine’nin hedef kitlesini oluşturur.

 

Haydi sende vakit kaybetmeden sürpriz kutularımızı “Hemen Al”, “Hediye Et” ya da “Abone Ol” büyülü hazineler ile gizemli dünyalara yelken aç.


2-Buyuluhazine.com’dan üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz. Buyuluhazine.com tarafından satılan ürünler için üye ya da abone olmanız gerekmemektedir.

 

3-Abone olmadan sadece bir kereliğine sürpriz kutu alabilir miyim?

Evet, alabilirsiniz. Buyuluhazine.com, sürpriz kutumuzu almanız için sizi aboneliğe zorlamaz. Sürpriz kitap kutumuzu satın almanız için abone olmanız gerekmemektedir. Sadece bir kereliğine satın alabilir ya da hediye edebilirsiniz.

 

4-Sürpriz Kitap Kutumdan okumuş olduğum bir kitap çıkma olasılığı nedir?

Kutularımızdan çıkan kitapların, kutumuz kargoya verildiği andan(yani ayın son gününden) en fazla 45 gün önce satışa çıkmış olmasını garanti ediyoruz. Örnek vermek gerekirse; Temmuz kutusu siparişi verdiğinizde kutunuz 31 Haziranda kargoya verilecektir. Bu durumda kutunuzdan çıkan kitabın satışa çıkış tarihi 15 Mayıs-31 Haziran aralığında olacaktır. Bu yüzden kutumuzu aldığınız zaman yüksek ihtimalle okumadığınız bir kitap sizleri bekliyor olacak. Ancak yine de okumuş olduğunuz bir kitap çıkarsa kitaplar “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” içerisinde olduğu için ne yazık ki geri iade alamıyoruz, çünkü bizde yayın evine geri iade edemiyoruz.

Eğer sürprizleri seven bir kitap kurduysan ilk önce bizim kutumuzu almanı ;) ve başka yerden kitap alırken 45 günlük süreyi dikkate alarak kitap seçmeni tavsiye edebiliriz.


5-Ödememi hangi yollarla yapabilirim?

Sitemizden yapacağınız alışverişleri kredi kartı, havale ya da kapıda ödeme yöntemlerinden birini kullanarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

6-Havale ile nasıl ödeme yapabilirim?

Ödeme adımında “Havale ile Ödeme Yap” seçimini yaparak ilgili IBAN numarasına sepet tutarını havale edip siparişe ait dekontu havale@buyuluhazine.com adresine göndererek gerçekleştirebilirsiniz.


7-Kapıda Ödeme ile nasıl ödeme yapabilirim?

Ödeme adımında “Kapıda Ödeme” seçimini yaparak kapıda ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, “Kapıda Ödeme”yi seçmeniz durumunda kargo görevlisinin tarafınızdan kapıda ödeme ücreti tahsil edeceğini unutmayınız.


8-Sürpriz Kitap Kutularınıza nasıl sahip olabilirim?                     

Sürpriz kitap kutularımızı, “Hemen Al” ile üye ya da abone olmadan veya  “Abone Ol” sistemi ile satın alabilirsiniz. “Hemen Al” sistemini kullanan müşterilerimizden alışveriş yaptığı ay, satın aldığı kutu sayısı kadar tahsilat yapılır, takip eden aylarda herhangi bir tahsilat yapılmaz.

 

9-Kaç çeşit sürpriz kutu aboneliğiniz var?

Sürpriz kutularımıza yönelik 2 farklı abonelik çeşidi mevcuttur. Ön ödemeli 3 aylık abonelik ve ön ödemeli 6 aylık abonelik.


10-Ön ödemeli 3 aylık abonelik nedir, avantajları nelerdir?

Ön ödemeli 3 aylık abonelik paketinde geçerli aydan başlayarak sonraki 3 ayın temasına ait kutular, ilgili ayların gönderim süresi içerisinde beyan ettiğiniz teslimat adresine gönderilmektedir. Sürpriz kutularınızdan 3 ay için de kargo ücreti (6,49*3=19,47 TL) alınmamaktadır. Böylelikle bir sürpriz kutu için ödeyeceğiniz toplam fiyat 53,41 TL’ye düşmüş olmaktadır.

 

11- Ön ödemeli 6 aylık abonelik nedir, avantajları nelerdir?

Ön ödemeli 6 aylık abonelik paketinde geçerli aydan başlayarak sonraki 6 ayın temasına ait kutular, ilgili ayların gönderim süresi içerisinde beyan ettiğiniz teslimat adresine gönderilmektedir. 6 aylık abonelik satın almanız taktirde “Hemen Al” fiyatına yapılan indirimlere ek %5 indirim yapılmakta ve bu indirime ilave olarak sürpriz kutularınızdan 6 ay için de kargo ücreti (6,49*6=38,94 TL) alınmamaktadır. Tüm indirimler düşüldüğünde bir sürpriz kutu için ödeyeceğiniz toplam fiyat 50,42 TL’ye düşmüş olmaktadır.


12-Aboneliğimi istediğim zaman iptal edebilir miyim?

Evet, aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirisiniz. Ancak iptal zamanınıza bağlı olarak, aboneliğinize yönelik yapılan indirimler düşülerek para iadeniz gerçekleştirilir. Detaylı bilgi için lütfen Üyelik ve Kullanım Şartlarını okuyunuz.


13- Sürpriz kutu aboneliğinde sürpriz kutu ücretlerini ne zaman ödüyoruz?

Aldığınız abonelik çeşidine göre tüm kutu ücretleri, indirimler düşülerek ön ödemeli olarak toplu bir şekilde abonelik paketi satın aldığınız sırada tahsil edilmektedir.

 

14- Sürpriz kutu aldım, kutum elime ne zaman ulaşır?

Ayın 25’ine kadar verdiğiniz siparişlerde o ayın son günü tüm sürpriz kutu siparişleriyle birlikte kargoya verilmektedir. Kargoya verildikten sonra kutularımız kargo firmasının teslimat sürecine bağlı olarak 1-7 gün içerisinde elinize ulaşacaktır. Böylelikle ayın ilk günleri o ayki temaya ait kitap ve ürünler size ulaşmış olur.


15- Abonelik aldım, ilk kutum elime ne zaman ulaşır?

Ayın 25’ine kadar abone olduysanız o ayın son günü tüm siparişler hep birlikte kargoya verilmektedir. Kargoya verildikten sonra kutularımız kargo firmasının teslimat sürecine bağlı olarak 1-7 gün içerisinde elinize ulaşacaktır. Böylelikle ayın ilk günleri o ayki temaya ait kitap ve ürünler size ulaşmış olur.


16- Sürpriz kutu hediye etmek istiyorum ne yapmalıyım?

Sepetteki ürünleriniz için ödeme sayfasında teslimat adresine hediye etmek isteğiniz kişinin adresini fatura adresine ise kendi adresinizi yazmanız ve "Hediye Paketi Notu" bölümüne yazılmasını istediğiniz notu belirtmeniz yeterlidir.

 

17- Sürpriz kutunuzu hediye etmek istiyorum ancak adım gözüksün istemiyorum, ne yapmalıyım?

Ödeme adımında yer alan “Sipariş Notu” bölümüne gönderen bölümünde adınızın gizli kalmasını istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

 

18- Sürpriz kutunuzu hediye edeceğim kişiye not da göndermek istiyorum, ne yapmalıyım?

Hediye edeceğiniz kişiye kutumuzla birlikte not da göndermek isterseniz ödeme adımında yer alan “Sipariş Notu” bölümüne notunuzu yazmanız yeterlidir.

 

19- Geçmiş Sürpriz Kutularınızdan satın alabilir miyim?

Evet, stoku mevcut bulunan geçmiş kutularımızdan satın alabilirsiniz. Geçmiş kutularımızı incelemek için tıklayınız.

 

20- Sürpriz kutu ile birlikte başka ürünler de aldım. Aldığım diğer ürünler ne zaman kargoya verilir?

Sürpriz kutu siparişi ile birlikte aldığınız ürünler, sipariş notunda herhangi bir talepte bulunmamışsanız, ilave bir kargo ücreti ödememeniz için sürpriz kutunuzun gönderim tarihinde, kutuyla birlikte gönderilecektir.


21- Sürpriz kutum ile satın aldığım diğer ürünlerin hemen gelmesini istiyorum, bu mümkün müdür?

Evet, mümkündür. Ancak, bu isteğinizi sipariş notunda belirtmiş olmanız gerekmektedir. Bu durumda toplam sipariş tutarınız 90 TL ve üzeri ise erken gönderilmesini istediğiniz ürünler, alıcı ödemeli olarak size gönderilir ve sizden kargo firması tarafından kargo ücreti tahsil edilir. Toplam sipariş tutarınız 90 TL altında ise sürpriz kutuya ait kargo ücreti sistem tarafından toplam sipariş tutarına eklenir; erken gönderilmesi istenilen ürünler ise Buyuluhazine.com tarafından alıcı ödemeli olarak size gönderilir ve sizden kargo firması tarafından kargo ücreti tahsil edilir.


22-Aboneliğim devam ederken başka ürünler alırsam, aldığım ürünler ne zaman teslim edilir?

Sürpriz kutu aboneliğiniz devam ederken aldığınız ürünler için sipariş notunda herhangi bir talepte bulunmadıysanız, ürünleriniz takip eden aydaki sürpriz kutu ile birlikte gönderilecektir. Bu durumda ilave kargo ücreti tahsil edilmeyecektir. Eğer ürünlerinizi sürpriz kutunuzun teslimat tarihini beklemeden almak istiyorsanız lütfen bu isteğinizi sipariş notunda belirtiniz. Ancak, bu durumda erken gönderilmesini istediğiniz ürünlerin, alıcı ödemeli olarak gönderileceğini ve sizden kargo firması tarafından kargo ücreti tahsil edileceğini lütfen unutmayınız.


23-Kutum içerisinden çıkan ürünler zarar görmüş ne yapmalıyım?

Kutunuz elinize ulaştığı an kargo görevlisi ile birlikte içindekileri kontrol etmeli ve hasarlı ya da zarar görmüş ürün varsa “hasar tespit tutanağı” tutturmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağını iade@buyuluhazine.com adresine açıklamanız ile birlikte gönderdiğiniz takdirde iade süreci başlatılacaktır. Bu durumda kutunuzu içindekiler ile birlikte eksiksiz olarak göndermeniz gerekmektedir. Biz de size tekrar bir kutu göndereceğiz.


24- Yurt dışından alışveriş yapabilir miyim?

Evet, yurt dışından da sitemizdeki ürünlerimizden satın alabilirsiniz, ancak teslimat adresi olarak Türkiye’de yer alan bir adres belirtmeniz gerekmektedir.


25- Yurt dışına kargo gönderiyor musunuz?

Hayır, şu an için sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisine kargo gönderimi yapmaktayız.


26-Kutunuzdan ürünümüzün çıkmasını istiyoruz ne yapmalıyız?

İşbirliği için pr@buyuluhazine.com e-posta adresine konuyla ilgili e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz. E-postalarınıza en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılacaktır.


27-Toplu olarak istediğimiz temada bize kutu hazırlar mısınız?

Evet, kurumunuz vb. için belirli bir sayının üstünde olmak kaydıyla Büyülü Hazine olarak istediğiniz temada kutular hazırlayabiliriz. Bu tür talepleriniz için pr@buyuluhazine.com e-posta adresine e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz. E-postalarınıza en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılacaktır.