Üyelik ve Kullanım Şartları

  

Buyuluhazine.com internet satış sitesini kullanmaya başlamadan önce aşağıda yazılı olanları dikkatlice okumanız ve eğer bu sayfada belirtilen şartlar sizin için uygun değilse siteyi kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Kişisel bilgilerinizi girerek üyelik formunu doldurmanız ve/veya siparişinizi onaylamanız durumunda aşağıda belirtilen şartların tümünü okuduğunu, anladığını ve çekincesiz kabul ettiğini beyan etmiş olursunuz. Buyuluhazine.com bu şartları dilediğinde değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

  

Satış sözleşmesi yaptığı kabul edilen kişiler burada "Müşteri" olarak anılacaktır.

 

Bu Üyelik ve Kullanım Şartları, Buyuluhazine.com adresinde müşteriler için hazır bulunacaktır.

  

Siparişin müşteri tarafından onaylandığı tarihte, o sırada sitede yer alan Üyelik ve Kullanım Şartları uygulanacaktır.

  

1. Buyuluhazine.com kullanıcılarının üye girişi yapabilmesi için kayıt sırasında vermiş olduğu e-mail adresi ve şifresini girmesi gerekmektedir.

 

2. Buyuluhazine.com telefon, e-mail vb. yollarla müşterilerinden şifre bilgisi istememektedir. Buyuluhazine.com, kullanıcının şifresini üçüncü şahıslarla paylaşmasından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.

 

3.şterilerin, Buyuluhazine.comu kullanabilmeleri için 18 yaşını doldurduklarını beyan etmeleri gerekmektedir.

 

4.şteri, verdiği kişisel bilgilerin kendisine kampanya uygulamaları sunulması amacıyla Buyuluhazine.com tarafından kullanılmasını kabul eder.

 

5.şteri, Buyuluhazine.coma üye olurken vermiş olduğu eksik ve/veya yanlış bilgi nedeniyle uğrayacağı zararlardan yalnızca kendisinin sorumlu olduğunu; yanlış bilgi vermesi durumunda ve işbu sözleşmenin Müşteri tarafından ihlal edilmesi halinde, üyeliğinin Buyuluhazine.com tarafından tek taraflı olarak herhangi bir ihbara ve/veya ihtara ihtiyaç duyulmaksızın sona erdirilebileceğini kabul eder.

 

6.şteri, Büyülühazine.comdan üye veya abone olmadan da alışveriş yapabilir.

 

7. Müşteri, Buyuluhazine.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard), banka havalesi veya kapıda ödeme ile alışveriş yapabilir. Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır.

 

8. Kapıda Ödeme seçilmesi durumunda, ürünün teslim alınması için müşteri, "Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli"nin ve siparişini verdiği ürün ve/veya hizmetlere ait ödemenin eksiksiz bir şekilde kargo görevlisine teslim edilmesi gerekmektedir.

 

9. Kapıda ödeme ile yapılan ödemelerde, iade hakkının kullanılması durumunda "Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli" iade edilmemektedir.

 

10. Buyuluhazine.com sürpriz kitap kutularının satışını Hemen Al ya da Abone Ol sistemi ile gerçekleştirir.

 

11.şteri, Hemen Al sisteminde, siparişe açık sürpriz kutuları herhangi bir aboneliğe ihtiyaç duymadan Hemen Al fiyatından perakende olarak satın alabilir. Hemen Al sistemini kullanan müşteriden alışveriş yaptığı ay, aldığı kutu sayısı kadar tahsilat yapılır, takip eden aylarda herhangi bir tahsilat yapılmaz.

 

12. Buyuluhazine.com 2 farklı abonelik hizmeti sunar. Ön ödemeli 3 aylık abonelik veya ön ödemeli 6 aylık abonelik. Ön ödemeli 3 aylık abonelik paketinde sipariş tarihinden  başlayarak, siparişe açık olan sonraki 3 ayın temasına ait kutular, ilgili ayların gönderim süresi içerisinde müşterinin beyan ettiği teslimat adresine gönderilir. Ön ödemeli 6 aylık abonelik paketinde sipariş tarihinden  başlayarak, siparişe açık olan sonraki 6 ayın temasına ait kutular, ilgili ayların gönderim süresi içerisinde müşterinin beyan ettiği teslimat adresine gönderilir.

 

13. Buyuluhazine.com abonelik ücretlerini, satın alma sırasında ön ödeme şeklinde abonelik süresine göre varsa diğer masraflar ile birlikte toptan tahsil eder.

 

14.şteri aboneliğini istediği zaman herhangi bir gerekçe göstermeden iptal edebilir.

 

15. Aboneliğin, abonelik süresi devam ederken iptal edilmesi durumunda; müşterinin aboneliğin iptal edildiği tarihe kadar müşteriye gönderilen sürpriz kutuların fiyatları Hemen Al” fiyatı üzerinden hesaplanır; kargo ücretlerinin Buyuluhazine.com tarafından karşılandığı abonelik paketlerinde Buyuluhazine.com tarafından karşılanan kargo ücretleri de hesaplanarak bu miktara ilave edilir ve müşterinin yaptığı ön ödemeden düşülür. Geriye kalan miktar ise müşteriye iade edilir. İade işlemi sebebiyle doğan masraflardan müşteri sorumludur.


16. Teslimat hizmeti yalnızca Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını kapsamaktadır.

 

17. Ürünler müşteriye anlaşmalı kargo firması tarafından ulaştırılacaktır.

 

18. 'Ücretsiz Kargo' yazılı ürünlerde, kargo ücreti ürün bedeline dahildir. Ücretsiz kargo ibaresi bulunmayan ürünler için ekstra kargo ücreti talep edilir ve bu ücret, kredi kartı, havale veya kapıda ödeme ile peşin olarak alınır.

 

19. Buyuluhazine.com tarafından belirlenen ücretsiz kargo limitine ulaşılması durumunda, kargo ücreti Buyuluhazine.com tarafından karşılanır. Ücretsiz kargo limitini Buyuluhazine.com istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

 

20. Her ayın ilk günü, farklı bir temaya ait sürpriz kutu için siparişler alınmaya başlanır, ilan edilen siparişin açık olduğu tarih aralığı boyunca sipariş almaya devam edilir. Siparişleri tamamlanan kutular o ayın son günü kargoya verilir. Ayın son gününün Pazar gününe veya resmî tatile denk gelmesi durumunda kutular, sonraki ilk iş günü kargoya verilir.

 

21. Siparişi alınan sürpriz kutular haricinde kalan ve stoku mevcut olan eski kutular ile diğer ürünler ''Ertesi gün kargo ''olarak belirtilmiştir. Bu ürünler, siparişin onaylandığı günün ertesi günü kargoya verilir. Bunların dışında kalan, ertesi gün kargo olmayan ürünler ise tedarikçi firmaların belirlediği ve yine ürün sayfalarında yer alan ortalama süreler içinde temin edilir ve tedarik süreci tamamlandıktan sonra adresinize teslim edilmek üzere kargoya verilir.

 

22.şteri, sürpriz kutu siparişi ile birlikte aldığı ürünler için sipariş notunda herhangi bir talepte bulunmamışsa, ürünler sürpriz kutunun gönderim tarihinde birlikte gönderilir. Müşteri, kutu siparişi ile birlikte aldığı diğer ürünleri sürpriz kutuyu beklemeden almak isterse bu isteğini sipariş notunda belirtmesi gerekir. Bu durumda müşterinin toplam sipariş tutarı ilan edilen ücretsiz kargo limitinde veya üzerinde ise müşteri sürpriz kutu için kargo ücreti ödemez; erken gönderilmesi istenilen ürünler ise Buyuluhazine.com tarafından alıcı ödemeli olarak gönderilir ve müşteriden kargo firması tarafından kargo ücreti tahsil edilir. Toplam sipariş tutarı ücretsiz kargo limitinin altında ise sürpriz kutuya ait kargo ücreti sistem tarafından toplam sipariş tutarına eklenir; erken gönderilmesi istenilen ürünler ise Buyuluhazine.com tarafından alıcı ödemeli olarak gönderilir ve müşteriden kargo firması tarafından kargo ücreti tahsil edilir.

 

23.şterinin sürpriz kutu aboneliği mevcutsa ve aldığı diğer ürünler için sipariş notunda herhangi bir talepte bulunmamışsa, aboneliği süresince aldığı ürünler takip eden sürpriz kutu gönderim sürecindeki sürpriz kutu ile birlikte gönderilecektir. Bu durumda müşteriden ilave kargo ücreti tahsil edilmeyecektir. Müşteri, abonelik süresince aldığı ürünleri sürpriz kutuyu beklemeden almak isterse bu isteğini sipariş notunda belirtmesi gerekir. Bu durumda erken gönderilmesi istenilen ürünler, Buyuluhazine.com tarafından alıcı ödemeli olarak gönderilir ve müşteriden kargo firması tarafından kargo ücreti tahsil edilir

 

24. Ürünün teslimat süresi kargoya verildikten sonra kargo şirketinin hızına ve teslimat adresine göre 1-7 gün arasında değişiklik göstermektedir. Belirtilen teslimat süreleri, genellikle beklenen sürelerdir. Teslimat süresi, indirim veya diğer promosyonlar sırasında daha uzun sürebilir.

 

25. Teslimatlar resmî tatiller hariç iş günleri yapılmaktadır. Teslimat, müşteri tarafından beyan edilen adrese kargo şirketi tarafından teslim edilir. Müşterinin beyan edilen adreste bulunamadığı durumlarda teslimat kargo firması tarafından şubeye geri götürülür. Kargonun şubeden teslim alınmaması durumunda ise Buyuluhazine.com’a iade edilir.

 

26. Sipariş teslimatında gecikme yaşanmaması için müşterinin iletişim bilgilerini eksiksiz olarak girmesi önem teşkil etmektedir. Yanlış veya eksik girilen teslimat bilgisi için Buyuluhazine.com sorumlu tutulamaz.

 

27.şteri, tüm hakları Buyuluhazine.com'a ait olan ve Buyuluhazine.com üzerinde yer alan bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik, yazı, görsel, video vb. eserleri veya herhangi bir içeriği kopyalamayacağını, çoğaltıp yayımlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt eder.

 

28. Buyuluhazine.com herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Buyuluhazine.comun, sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Buyuluhazine.com üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

 

29. Buyuluhazine.com satışları stoklar ile sınırlıdır. Buyuluhazine.com stoku bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir, siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşterinin hesabına iade edebilir.

 

30. Ürünlerin sanal mağazada teşhir edilmesi, söz konusu ürünlerin mutlaka Buyuluhazine.com stoklarında mevcut olduğu anlamına gelmez.

 

31.şteri, Buyuluhazine.com üzerinden bir sipariş verildiği sırada ya da abonelik paketlerinden birini satın alırken bu Üyelik ve Kullanım Şartlarını kabul ederek, Buyuluhazine.coma, müşteri tarafından verilen e-posta adresine e-posta gönderme yetkisi verir. Bu yetki istenilen zaman müşteri tarafından iptal edilebilir.

 

32. Buyuluhazine.com'da satışa sunulan ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme yetkisi Buyuluhazine.com 'a aittir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata olduğu takdirde münhasır seçme yetkisi kendisinde olmak şartıyla Buyuluhazine.com hatayı düzelterek ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir.

 

33.şteri tarafından satın alınan ürün/ürünlerin iade şartları 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile 27/5/2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri çerçevesindedir.

 

34.şteri ürününü/ürünlerini teslim aldığı veya siparişi verdiği tarihinden itibaren (Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler ile ürününün/ürünlerinin kusurlu/arızalı/bozuk olması halleri haricinde)14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilir.

 

35. Sürpriz kutu aboneliklerinde, on dört (14) günlük süre aboneliğe ait ödemenin gerçekleştiği tarihten itibaren başlar. Eğer sürpriz kutu on dört gün içerisinde müşteriye ulaştırılmışsa mal orjinal ambalajı açılmamış şekilde iade edilmelidir. Herhangi bir hasarlı ve/veya eksik ürün ya da hasarlı ve/veya eksik ambalaj iade ya da takas edilemez. Sürpriz kutu paketinde, tam kutunun geri gönderilmesi gereklidir. Bu durumda kargo ücreti gönderene aittir.

  

36. Ürünün satın alındığı tarihte bulunan kampanya dahilinde hediye edilen ürün, hizmet, fırsat, indirim ve haklar; cayma hakkının kullanılması durumunda, eksiksiz, hasarsız ve kullanılmamış olarak iade edilmelidir. Aksi takdirde faydalanılan tutar ya da verilen zarar miktarı iade tutarından düşülür.

 

37. Kutu içeriklerindeki ürünlerden “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” kapsamındaki ürünler ile kullanıcı hatası sonucu kusurlu/arızalı/bozuk hale gelen ürünlerde iade işlemi yapılamamaktadır.

 

38. Cayma hakkı bildirimi, info@buyuluhazine.com adresine gönderilen e-posta ile yapılır.

 

39. Kutu ve/veya içerikleriyle ilgili iadeye konu şikayetlerin kutu teslimatından itibaren 3 iş günü içerisinde bildirilmesi gerekmektedir. Bu süreden sonra bildirilen şikayetler dikkate alınmayacaktır.

 

40. Kutu içeriklerinde arıza veya kusur olması durumunda kutu ve tüm kutu içeriği iade alınarak müşteriye mevcut stok adetleri dâhilinde yeni bir kutu gönderilir. Kutu stokları tükenmişse müşteriye sonraki ayın kutusu ücretsiz olarak gönderilir. 3 veya 6 aylık aboneliklerde gönderilen kutuların iadesinde o güne kadar gönderilen kutuların ücretleri hemen al kutu ücreti üzerinden değerlendirilir, kargo ücretleri Buyuluhazine.com tarafından karşılanmış ise kargo ücretleri ve işlem ücretleri de eklenerek, toplam ödenmiş miktardan kesinti uygulanır ve kalan miktar müşteriye iade edilir.

 

41. Ürün/Ürünler; orijinal ambalajı, varsa promosyon ürünü ile birlikte Buyuluhazine.com’a ulaştırılması gerekmektedir. Varsa koruma bandının çıkarılmamış olması, ürünün/ürünlerin işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanılmış olması ve ambalajı ile ürünün hasar görmemiş olması gerekmektedir.

 

42. Hasarlı veya kırık şekilde teslim edilen ürünlerin iade edilebilmesi için kargo görevlisiyle birlikte Hasar Tespit Tutanağı” düzenlenmesi gerekmektedir. Hasar Tespit Tutanağı” düzenlenmeyen ürünler için Büyülü Hazine iade sorumluluğu kabul etmemektedir.

 

43.şteri, Buyuluhazine.com tarafından tutulan elektronik alışveriş kayıtlarının geçerliliğini bilir ve bu yazılı belgelerin, ıslak imzalı belgeler kadar ispat gücüne sahip olduğunu kabul eder.

 

44. Buyuluhazine.com doğabilecek teknik mecburiyetler ve/veya mevzuata uyum vb. amaçlarla işbu sözleşmenin uygulanmasında değişiklik yapabilir, mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.

 

45. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirilir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumluluk doğmaz. İşbu mücbir sebebin hali 10 (on) gün süreyle devam etmesi durumunda, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğar.

 

46.şteri işbu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda buyuluhazine.com defter kayıtlarıyla bilgisayar kayıtlarının 6100 sayılı Hukuk Mahkemeleri Kanununun 193 üncü maddesi çerçevesinde muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. Buyuluhazine.com kayıtlarına yönelik her türlü itiraz ile bunların usulüne uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

47. Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise yürürlükteki Türk mevzuatı uygulanacaktır.

 

48. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde T.C. Ankara Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

 

49.şteri, kayıt formu doldurduktan ve/veya şifre aldıktan ve/veya siparişini onayladıktan sonra bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

 

50. Buyuluhazine.com dilediği zaman bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.